Устун музокара кучида миллий ва халқаро тажриба
Жорий йилнинг 7-феврал куни Тадқиқотлар маркази Тошкент давлат юридик университети билан ҳамкорликда “Миллий ва халқаро тажрибага асосланган ҳолда устун музокара кучини аниқлаш ва уни суиистеъмол қилиш билан боғлиқ муаммолар" мавзуси доирасида навбатдаги ўқув семинар бўлиб ўтди.
Ўқув семинарда: 50 дан ортиқ ходимлар иштирок этди.
Мазкур ўқув семинарда "Устун музокара кучи" миллий қонунчилигимизда янги ҳисобланиши ва унинг мазмун-моҳиятини тушунишда ҳамда амалиётда қўлланилишида назарий билимларнинг ўрни муҳимлиги таъкидланди ва устун музокара кучига қўйиладиган асосий талаблар ҳақида батафсил тушунчалар берилди.
Ўқув семинар сўнгида ходимлар томонидан амалиётда юзага келаётган айрим муаммолар юзасидан берилган саволларга атрофлича жавоблар берилди.

Национальный и международный опыт в части превосходной переговорной силы
7 февраля текущего года Центр исследований совместно с Ташкентским государственным юридическим университетом провел очередной обучающий семинар на тему «Проблемы, связанные с определением превосходящей переговорной силы и злоупотреблением ею на основе национального и международного опыта».
В обучающем семинаре приняли участие более 50 сотрудников.
На этом образовательном семинаре была подчеркнута важность роли теоретических знаний в понимании значения и практического применения понятия «превосходная переговорная сила» в нашем национальном законодательстве, а также дано подробное понимание основных требований к превосходящей переговорной силе.
По итогам обучающего семинара были даны подробные ответы на заданные сотрудниками вопросы относительно некоторых проблем, возникающих на практике.