Устун музокара кучида миллий ва халқаро тажриба
Жорий йилнинг 7-феврал куни Тадқиқотлар маркази Тошкент давлат юридик университети билан ҳамкорликда “Миллий ва халқаро тажрибага асосланган ҳолда устун музокара кучини аниқлаш ва уни суиистеъмол қилиш билан боғлиқ муаммолар" мавзуси доирасида навбатдаги ўқув семинар бўлиб ўтди.
Ўқув семинарда: 50 дан ортиқ ходимлар иштирок этди.
Мазкур ўқув семинарда "Устун музокара кучи" миллий қонунчилигимизда янги ҳисобланиши ва унинг мазмун-моҳиятини тушунишда ҳамда амалиётда қўлланилишида назарий билимларнинг ўрни муҳимлиги таъкидланди ва устун музокара кучига қўйиладиган асосий талаблар ҳақида батафсил тушунчалар берилди.
Ўқув семинар сўнгида ходимлар томонидан амалиётда юзага келаётган айрим муаммолар юзасидан берилган саволларга атрофлича жавоблар берилди.

National and international experience in superior bargaining power
On February 7 of this year, the Research Center, together with the Tashkent State University of Law, held another training seminar on the topic “Problems associated with determining superior bargaining power and its abuse based on national and international experience.”
More than 50 employees took part in the training seminar.
This educational seminar emphasized the importance of the role of theoretical knowledge in understanding the meaning and practical application of the concept of "superior bargaining power" in our national legislation, and provided a detailed understanding of the basic requirements for superior bargaining power.
At the end of the training seminar, detailed answers were given to questions asked by employees regarding some of the problems that arise in practice.