Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ҳамда BRICS Рақобат ҳуқуқи ва сиёсати халқаро маркази ўртасида ўзаро ҳамкорлик тўғрисида меморандум имзоланди.
25 Март 2025 18:39 826 Чоп этиш
2025 йил 25 март куни Рақобат қўмитаси ҳузуридаги тадқиқотлар маркази ҳамда BRICS Рақобат ҳуқуқи ва сиёсати халқаро маркази ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида томонлар илмий салоҳиятни ошириш, ўзаро учрашувлар, конференциялар ва семинарлар ташкил этиш, шунингдек, рақобат ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўйича илғор тажриба ва халқаро амалиёт билан маълумот алмашиш масалаларини муҳокама қилдилар.
Учрашув якунида Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази директори Олимжон Жумаев ўзаро ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш ва кенгайтириш мақсадида BRICS Рақобат ҳуқуқи ва сиёсати халқаро маркази билан ҳамкорлик меморандумини имзолади.

Подписан меморандум о сотрудничестве между Центром исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по конкуренции и Международным центром конкурентного права и политики BRICS
25 Марта 2025 18:39 1030 Распечатать
25 марта 2025 года состоялась встреча между Центром исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по конкуренции и Международным центром конкурентного права и политики BRICS.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы наращивания научного потенциала, организации взаимных встреч, конференций и семинаров, а также обмена информацией о передовом опыте и международной практике в сфере конкуренции и защиты прав потребителей.
По завершении встречи директор Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по развитию конкуренции и защите прав потребителей Олимжон Джумаев подписал Меморандум о сотрудничестве с Международным центром по праву и политике конкуренции БРИКС с целью дальнейшего укрепления и расширения взаимного сотрудничества.