10 Апрель 2025 10:11 666 Чоп этиш
Жорий йилнинг 09-10 апрель кунлари Қўмита ҳузуридаги Тадқиқотлар маркази томонидан “Давлат органлари ва хўжалик юритувчи субъектлар учун” навбатдаги ўқув курслари бўлиб ўтди.
Ўқув курсларида: “Tошкент шахар сув таъминоти” АЖ, "Узбекгеофизика" АЖ, "Veolia Energy Tashkent" МЧЖ ХК ташкилот ходимлари иштирок этди.
Мазкур ўқув курслари доирасида, Нархларни тартибга солиш ва Давлат харидлари бўйича масъул ходимларига, декларация қилиш ва белгилаш ҳамда уларнинг қўлланиши тартиблари, рақобат ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш тўғрисидаги қонунчилик ҳужжатлари ва унга киритилган ўзгартириш ва қўшимчалар бўйича ҳамда шартномаларни тузиш, келишиш ва унинг талабларига риоя қилиниши бўйича тегишли мисоллар билан тушунтиришлар берилди.
Ўқув курси якунида тингловчилар билан бирга , истеъмолчилар ва тадбиркорлик субъектлари томонидан билдирилган эътирозлар муаммоларни бартараф этиш бўйича фикр-мулоҳазалари ва таклифлари биргаликда муҳокама қилинди.

Another training course program held
On April 9–10, 2025, the Research Center under the Committee conducted another training program for government agencies and business entities.
Employees from organizations such as LLC Tashkent City Water Supply, JSC Uzbekgeofizika, and JV LLC Veolia Energy Tashkent participated in the training sessions.
Within the framework of these courses, responsible personnel for price regulation and public procurement were provided with explanations and practical examples regarding price declaration and setting procedures, their application, legislation on competition and consumer rights protection, as well as recent amendments and additions. Additionally, guidance was given on drafting, negotiating, and complying with contractual requirements.
At the conclusion of the training, participants jointly discussed feedback and proposals aimed at resolving issues and complaints raised by consumers and business entities.