Ишлаб чиқарувчи ва тадбиркорлар, корхона ва ташкилотлар диққатига!
Рақобат қўмитаси ва унинг ҳузуридаги Тадқиқотлар маркази томонидан ҳар ҳафта товар бозорларининг маҳаллий маҳсулотлар билан тўйинганлик даражаси бўйича таҳлил натижалари ўз ресурслари орқали эълон қилиб борилмоқда.
Эндиликда, нафақат умумий бозор кўрсаткичларини, балки сизни қизиқтирган маҳсулот ва йўналишлар бўйича ҳам алоҳида таҳлил ишлари олиб борилади.
Ушбу таҳлил натижалари орқали:
Ишлаб чиқарувчи ва тадбиркорлар — маҳсулотларига бўлган талаб ва рақобат муҳитини аниқроқ билиб, келгусидаги фаолиятларини шу асосида давом эттиришлари мумкин.
Инвесторлар — бозор имкониятларини чуқурроқ англаб, тўғри қарорлар қабул қилишлари,
Корхона ва ташкилотлар эса — келгусидаги режаларини илмий асосланган маълумотларга таянган ҳолда шакллантиришлари ва йўлга қўйишлари мумкин бўлади.
Шу боис, ўзингизни қизиқтирган маҳсулотлар ва йўналишлар бўйича алоҳида таҳлил натижаларини олишни истасангиз, бизга мурожаат қилинг ва бизнесингизни биз билан ривожлантириб мамлакатимиз ривожига ўз ҳиссангизни қўшинг.
Рақобат қўмитаси экспертлари маҳаллий маҳсулотлар билан тўйинганлик даражаси бўйича таҳлилий ечимлар тайёрлашга доимо тайёр!

Вниманию производителей и предпринимателей, предприятий и организаций!
Комитет по развитию конкуренции и его Научно-исследовательский центр еженедельно публикуют результаты анализа насыщенности товарных рынков местной продукцией на своих ресурсах.
Теперь анализ проводится не только по общим рыночным показателям, но и по отдельным продуктам и направлениям, представляющим для вас интерес.
Результаты анализа позволяют:
Производителям и предпринимателям — лучше понять спрос на свою продукцию и конкурентную среду, выстраивая дальнейшую деятельность на этой основе.
Инвесторам — глубже осознать рыночные возможности и принимать правильные решения.
Предприятиям и организациям — формировать и реализовывать планы, основываясь на научно обоснованных данных.
Поэтому, если вы хотите получить отдельные аналитические данные по интересующим вас товарам и направлениям, обращайтесь к нам — развивайте свой бизнес вместе с нами и вносите вклад в развитие страны.
Эксперты Комитета всегда готовы подготовить аналитические решения по насыщенности рынка местной продукцией!