Монополияга қарши комплаенс фаолиятига оид навбатдаги ўқув курслар “ҳудудгазтаъминот” ажда бўлиб ўтди
26 Декабрь 2024 12:14 1227 Чоп этиш
Жорий йилнинг 26 декабрь куни “ҲУДУДГАЗТАЪМИНОТ” АЖда Марказ томонидан “Давлат органлари ва хўжалик юритувчи субъектлар фаолиятини рақобат қонунчилиги талабларига мувофиқлаштириш” мавзусида навбатдаги ўқув курслари бўлиб ўтди.
Ўқув курсларида “ҲУДУДГАЗТАЪМИНОТ” АЖнинг барча бошқарма бошлиқлари, бўлим бошлиқлари ва ҳудудий органлардан маъсуллар иштирок этишди.
Суҳбат тарзида давом эттирилган семинарда “ҲУДУДГАЗТАЪМИНОТ” АЖ ходимлари томонидан берилган саволларига мутахассислар томонидан тўлиқ жавоблар берилди.
Шу билан бир қаторда, ўқув семинари давомида монополияга қарши комплаенс соҳасини ривожлантиришга тўсиқ бўлаётган муаммоларни бартараф этиш юзасидан фикр-мулоҳаза ва таклифлари биргаликда муҳокама қилинди.
Ўқув семинар сўнгида “ҲУДУДГАЗТАЪМИНОТ” АЖ ва Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ўртасида доимий ҳамкорлик доирасида ўқув семинарларни ўтказиш юзасидан фикрлар алмашилди.

В «Региональном газоснабжении» прошли очередные обучающие курсы по антимонопольному комплаенсу
26 декабря текущего года Центр провел очередной обучающий курс в АО «ХУДУДГАЗТАЪМИНОТ» на тему «Приведение деятельности государственных органов и субъектов предпринимательства в соответствие с требованиями конкурентного законодательства».
В курсах повышения квалификации приняли участие все начальники управлений, начальники отделов и должностные лица региональных органов АО «ХУДУДГАЗТАЪМИНОТ».
В ходе семинара, который продолжился в форме дискуссии, эксперты дали исчерпывающие ответы на вопросы, заданные сотрудниками АО «ХУДУДГАЗТАЪМИНОТ».
В то же время в ходе обучающего семинара обсуждались мнения и предложения по устранению проблем, препятствующих развитию сектора антимонопольного комплаенса.
В завершение обучающего семинара состоялся обмен мнениями по проведению обучающих семинаров в рамках постоянного сотрудничества АО «ХУДУДГАЗТАЪМИНОТ» и Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей.