31 Январь 2025 12:50 1685 Чоп этиш
Жорий йилнинг 27-30 январь кунлари Қўмита ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази томонидан “Давлат органлари ва хўжалик юритувчи субъектлар фаолиятини рақобат қонунчилиги талабларига мувофиқлаштириш” мавзусида навбатдаги ўқув курслари бўлиб ўтди.
Ўқув курсларида "Ўзбекистон темир йўллари" АЖнинг тизим ташкилоти ходимлари иштирок этишди.
Мазкур ўқув курсларда Ўзбекистон Республикасининг “Рақобат тўғрисида”ги Қонуни ва унинг мақсади, устун мавқе, монополия ва табиий монополия асосий талаблари ҳақида батафсил тушунтиришлар берилди. Ўқув семинар сўнггида Марказ директори O.Jumayev томонидан тингловчиларга махсус сертификатлар топширилди.

31 Января 2025 12:50 1422 Распечатать
27-30 января текущего года Центр исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете провел очередной обучающий курс на тему «Приведение деятельности государственных органов и хозяйствующих субъектов в соответствие с требованиями конкурентного законодательства».
В курсах повышения квалификации приняли участие сотрудники структурной организации АО «Узбекистон темир йуллари».
На данных учебных курсах были даны подробные разъяснения Закона Республики Узбекистан «О конкуренции» и его назначения, а также основные требования к доминирующему положению, монополии и естественной монополии. По окончании обучающего семинара директор Центра О. Жумаев вручил участникам специальные сертификаты.