Ҳамкорлик меморандуми имзоланди
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази директори Олимжон Жумаев Иқтисодий тадқиқотлар ва ислоҳотлар маркази билан ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзолади.
Ҳамкорлик доирасида рақобат сиёсати, давлат харидлари, биржа савдоларини такомиллаштириш, табиий монополия соҳаларини тубдан ислоҳ қилишда илмий-амалий тадқиқотлар ўтказиш, рақобат соҳасига самарали хорижий тажрибаларни жорий этиш ва миллий тизим билан уйғунлаштириш каби йўналишлар устувор вазифалар сифатида белгиланди.
Учрашув якунида томонлар ўзаро ахборот алмашиш, тадқиқот натижаларини чоп этиш ва турли лойиҳаларда биргаликда иштирок этиш бўйича келишиб олдилар.

Подписан меморандум о сотрудничестве
Директор Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по развитию конкуренции и защите прав потребителей Олимжон Джумаев подписал Меморандум о сотрудничестве с Центром экономических исследований и реформ.
В рамках сотрудничества определены приоритетные направления, такие как проведение научно-практических исследований в области конкурентной политики, совершенствование системы государственных закупок и биржевых торгов, глубокая реформа сфер естественных монополий, внедрение эффективного зарубежного опыта в сферу конкуренции и его интеграция с национальной системой.
По итогам встречи стороны договорились об обмене информацией, публикации результатов исследований и совместном участии в различных проектах.