Марказ ходимлари халқаро семинар-тренингда иштирок этди
2025-йил 15–16-апрель кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Стратегик ислоҳотлар агентлиги ҳамда Германия халқаро ҳамкорлик жамияти (GIZ) томонидан “Самарали бошқарув дастури” доирасида “Давлат хизматида стратегик режалаштириш: Модул VII – Мониторинг, ҳисобот ва баҳолаш” мавзусидаги ишчи семинар ташкил этилди.
Семинарда Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ходимлари иштирок этиб, стратегик режалаштиришни мониторинг, ҳисобот ва баҳолаш орқали такомиллаштириш, шунингдек маълумотларни йиғиш ва таҳлил қилиш бўйича халқаро тажриба билан танишдилар. Семинар якунланганда барча иштирокчиларга махсус сертификатлар топширилди.

Center Representatives Took Part in an International Workshop
On April 15–16, 2025, within the framework of the “Good Governance Programme,” the Agency for Strategic Reforms under the President of the Republic of Uzbekistan and the German Agency for International Cooperation (GIZ) organized a workshop titled “Strategic Planning in Public Administration: Module VII – Monitoring, Reporting, and Evaluation” in Tashkent.
Employees of Competition Policy and Consumer Rights Research Center participated in the event, where they became familiar with international practices in strategic planning, monitoring, and evaluation, as well as data collection and analysis methods. At the end of the workshop, all participants were awarded certificates.