Марказ ходимлари халқаро семинар-тренингда иштирок этди
2025-йил 15–16-апрель кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Стратегик ислоҳотлар агентлиги ҳамда Германия халқаро ҳамкорлик жамияти (GIZ) томонидан “Самарали бошқарув дастури” доирасида “Давлат хизматида стратегик режалаштириш: Модул VII – Мониторинг, ҳисобот ва баҳолаш” мавзусидаги ишчи семинар ташкил этилди.
Семинарда Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ходимлари иштирок этиб, стратегик режалаштиришни мониторинг, ҳисобот ва баҳолаш орқали такомиллаштириш, шунингдек маълумотларни йиғиш ва таҳлил қилиш бўйича халқаро тажриба билан танишдилар. Семинар якунланганда барча иштирокчиларга махсус сертификатлар топширилди.

Сотрудники Центра приняли участие в международном семинаре
15–16 апреля 2025 года в Ташкенте Агентством стратегических реформ при Президенте Республики Узбекистан совместно с Германским обществом по международному сотрудничеству (GIZ) в рамках Программы «Эффективное государственное управление» был организован семинар на тему: «Стратегическое планирование в системе госуправления: Модуль VII – Мониторинг, отчётность и оценка».
Сотрудники Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей приняли участие в мероприятии, в ходе которого ознакомились с международной практикой стратегического планирования, мониторинга и оценки, а также методами сбора и анализа данных. По завершении семинара всем участникам были вручены сертификаты.