Наманганда минтақавий филиал иш бошлади
Марказ директори О.Жумаев ушбу очилиш маросимида иштирок этиб, минтақавий филиалнинг мақсад ва вазифалари ҳақида маълумот берди.
Минтақавий филиал Ўзбекистон Республикаси Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси ҳамда Германиянинг German Sparkassenstiftung ташкилоти билан ҳамкорликда амалга оширилди.
Минтақавий филиалнинг асосий мақсади – рақобат сиёсати, давлат харидлари, реклама ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш соҳасидаги масъул мутахассисларни тайёрлаш, уларнинг малакасини ошириш орқали соҳада хизмат кўрсатиш сифатини яхшилаш ва тизимли ёндашувни шакллантиришдир.
Тадбирда қўмита раҳбарияти, German Sparkassenstiftung вакиллари, Фарғона водийси вилоятлари (Наманган, Андижон, Фарғона) ҳудудий бошқарма мутахассислари ҳамда оммавий ахборот воситалари иштирок этди.
Ушбу тадбир доирасида тажриба алмашиш, замонавий инновацион ёндашувлар муҳокамаси ва келгуси истиқболдаги ҳамкорлик масалалари кўриб чиқилди.
Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази томонидан минтақавий ўқув-масканлар фаолиятини йўлга қўйиш орқали тизимда билимли, замонавий қарашларга эга мутахассислар захирасини шакллантиришга алоҳида эътибор қаратилмоқда.

3 Июля 2025 15:43 2511 Распечатать
Директор Центра О.Жумаев принял участие в церемонии открытия и представил цели и задачи регионального филиала.
Центр создан в сотрудничестве с Комитетом по развитию конкуренции и защите прав потребителей Республики Узбекистан и немецкой организацией German Sparkassenstiftung.
Основная цель регионального филиала — подготовка и повышение квалификации специалистов в области конкурентной политики, государственных закупок, рекламы и защиты прав потребителей, а также внедрение системного подхода к качеству предоставляемых услуг в данной сфере.
В мероприятии приняли участие представители Комитета, организации German Sparkassenstiftung, а также специалисты территориальных управлений из Наманганской, Андижанской и Ферганской областей, представители СМИ.
В рамках мероприятия состоялся обмен опытом, обсуждение инновационных подходов и перспектив дальнейшего сотрудничества.
Центр исследований конкуренции и защиты прав потребителей придает особое значение развитию региональных учебных платформ с целью формирования резерва квалифицированных и современных специалистов в сфере конкурентной политики.