28 Июль 2025 14:13 3677 Чоп этиш
Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази томонидан “Тошкент метрополитени” ДУК ходимлари учун рақобат қонунчилиги бўйича малака оширишга қаратилган навбатдаги ўқув курси ташкил этилди.
Ўқув курси Қўмита ва Марказнинг етакчи экспертлари ҳамда Тошкент давлат юридик университети профессор-ўқитувчилари томонидан ўтказилди.
Марказ томонидан ташкил этилаётган бундай ўқув курслар соҳа мутахассисларининг ҳуқуқий билимларини амалиёт билан уйғунлаштириш, рақобат сиёсатини ҳаётга татбиқ этишда тизимли ёндашувни шакллантиришга хизмат қилмоқда.

Очередной курс повышения квалификации для сотрудников «Ташкентского метрополитена»
Центр исследований конкурентной политики и защиты прав потребителей при Комитете по развитию конкуренции и защите прав потребителей организовал очередной учебный курс по антимонопольному законодательству для сотрудников ГУП «Ташкентский метрополитен».
Занятия проводились ведущими экспертами Комитета и Центра, а также преподавателями Ташкентского государственного юридического университета.
Подобные учебные курсы, организуемые Центром, способствуют укреплению правовых знаний специалистов отрасли и формированию системного подхода к реализации конкурентной политики на практике.