Иқтисод фанлари доктори Жумаев Олимжон Садуллоевич “Science and Innovation” халқаро илмий журнали таҳрир ҳайъати аъзоси бўлди
30 Июль 2025 15:58 2679 Чоп этиш
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази директори, и.ф.д О.С.Жумаев 2025 йил 25 июль санасидан бошлаб “Science and Innovation” халқаро илмий журнали таҳрир ҳайъати аъзоси этиб тасдиқланди.
“Science and Innovation” – илм-фан, инновациялар ва замонавий технологияларга бағишланган халқаро илмий журнал бўлиб, унда фундаментал ва амалий тадқиқотлар натижалари чоп этилади. Журнал илмий доиралар, профессор-ўқитувчилар, докторантлар ва тадқиқотчилар учун мўлжалланган.
О.С.Жумаевнинг таҳрир ҳайъатига қўшилиши Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази фаолиятининг халқаро майдондаги нуфузини ошириш, илмий алоқаларни мустаҳкамлаш ҳамда соҳадаги муҳим тадқиқотларни кенг жамоатчиликка етказишга хизмат қилади.

Доктор экономических наук Жумаев Олимжон Садуллоевич стал членом редакционной коллегии международного научного журнала "Science and Innovation".
30 Июля 2025 15:58 2485 Распечатать
Директор Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по развитию конкуренции, д-р экон. наук О.С. Жумаев утвержден в качестве члена редакционной коллегии международного научного журнала "Science and Innovation" с 25 июля 2025 года.
"Science and Innovation" – международный рецензируемый научный журнал, посвященный науке, инновациям и современным технологиям, в котором публикуются результаты фундаментальных и прикладных исследований. Журнал предназначен для научных кругов, профессоров, докторантов и исследователей.
Включение О.С.Жумаева в состав редакционной коллегии служит повышению престижа деятельности Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей на международной арене, укреплению научных связей и доведению важных исследований до широкой общественности.