Фармацевтика соҳаси ходимлари учун навбатдаги малака ошириш курси ташкил этилди
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази томонидан Наманганда дори воситалари ва тиббий буюмларни улгуржи ҳамда чакана савдоси билан шуғулланувчи хўжалик юритувчи субъектлар ходимлари учун амалий ўқув семинар-тренинг ташкил этилди.
Ушбу тадбир Марказ томонидан ҳудудларда амалга оширилаётган ўқув курслари тизимининг давоми сифатида ташкил қилинди.
Тренинг доирасида иштирокчиларга:
- “Рақобат тўғрисида”ги Қонун нормалари,
- истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилишдаги талаблар,
- “FAIR TECH” ахборот тизимида қайд этилаётган ҳуқуқбузарликлар,
- лицензия талаблари ва уларни тўғри қўллаш,
- референт нарх шакллантириш тизими,
- “Реклама тўғрисида”ги Қонун доирасидаги чекловлар
бўйича амалий билим ва кўникмалар берилди.
Ўқув курси Қўмита ва Марказнинг етакчи экспертлари ҳамда соҳанинг тажрибали мутахассислари томонидан ўтказилди.
Рақобат сиёсатини жойларда самарали татбиқ этиш, соҳа вакилларининг ҳуқуқий билим ва малакасини ошириш мақсадида бундай ўқув курслари Республика ҳудудларида ҳам тизимли равишда ташкил этилмоқда.

7 August 2025 11:49 2397 Print
The Competition Policy and Consumer Rights Research Center under the Competition Committee organized a practical training seminar in Namangan for employees of business entities engaged in the wholesale and retail trade of medicines and medical devices.
This event was held as part of the ongoing series of training courses implemented by the Center in the regions.
During the training, participants received practical knowledge and skills in the following areas:
- provisions of the Law “On Competition”,
- requirements for consumer rights protection,
- violations recorded in the “FAIR TECH” information system,
- licensing requirements and their proper application,
- reference pricing system,
- restrictions under the Law “On Advertising”.
The training course was conducted by leading experts from the Committee and the Center, as well as experienced specialists from the sector.
In order to effectively implement competition policy at the local level and enhance the legal knowledge and professional skills of industry representatives, such training courses are systematically held across all regions of the Republic.