Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази томонидан турли вазирлик ва йирик корхоналар вакиллари учун “Монополияга қарши комплаенс ўқитиш” мавзусида амалий ўқув курси ташкил этилди.
22 Сентябрь 2025 12:07 1552 Чоп этиш
Курс давомида монополияга қарши қонунчилик, инсофсиз рақобат турлари, картель келишувлари ва комплаенс тизимининг амалий аҳамияти юзасидан чуқур билимлар берилди.
Ушбу ўқув курси нафақат ходимларнинг малакасини оширишга балки, соҳада адолатли рақобат муҳитини мустаҳкамлаш ва иқтисодиётнинг барқарор ривожланишига ҳам хизмат қилади.

22 Сентября 2025 12:07 1121 Распечатать
В ходе курса участники получили углубленные знания о антимонопольном законодательстве, формах недобросовестной конкуренции, картельных соглашениях и практическом значении системы комплаенс.
Этот курс служит не только повышению квалификации сотрудников, но и укреплению справедливой конкурентной среды в отрасли, а также устойчивому развитию экономики.
Подобные курсы, направленные на внедрение конкурентной политики в практику, обновление отраслевых знаний и повышение квалификации, регулярно организуются Центром.