Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази директори Олимжон Жумаев хизмат сафари доирасида Франциянинг Тулуза шаҳрида бўлиб қайтди.
12 Декабрь 2025 18:00 2907 Чоп этиш
Ташриф доирасида Тулуза Мэрия–Метрополияси вице-президенти Максим Бойер билан учрашув бўлиб ўтди. Учрашувда таълим соҳасидаги ҳамкорликни ривожлантириш масалалари, биргаликда амалга оширилиши мумкин бўлган ташаббуслар ва келгуси қадамлар атрофлича муҳокама қилинди. Шунингдек, Тулуза олий мактаби билан ҳамкорликда амалга ошириладиган дастлабки ишлар ҳақида фикр алмашилди.
Ташриф якунида томонлар ўзаро ҳамкорликни кенгайтиришга қаратилган икки томонлама келишувларни имзоладилар. Ушбу келишувлар келгусида қўшма илмий лойиҳалар, ўқув дастурлари, экспертлар алмашинуви ва институционал ҳамкорликни янада кучайтиришга хизмат қилади.

Директор Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по развитию конкуренции и защите прав потребителей Олимжон Жумаев совершил рабочую поездку во Францию, посетив город Тулуза.
12 Декабря 2025 18:00 2650 Распечатать
В рамках визита состоялась встреча с вице-президентом Мэрии–Метрополии Тулузы Максимом Бойером. На встрече подробно обсудили вопросы развития сотрудничества в сфере образования, возможные совместные инициативы и дальнейшие шаги. Также был проведён обмен мнениями относительно первоочередных мероприятий, которые планируется реализовать совместно с Тулузской высшей школой.
По итогам визита стороны подписали двусторонние соглашения, направленные на расширение взаимного сотрудничества. Данные договорённости будут способствовать дальнейшему укреплению совместных научных проектов, учебных программ, обмену экспертами и развитию институционального партнёрства.