Соҳасидаги халқаро тажрибалар ўрганилмоқда
Жорий йилнинг 28 май куни Россия Федерацияси Монополияга қарши курашиш федерал хизматининг Қозон шаҳридаги Ўқув-услубий маркази томонидан рақобатни ривожлантириш масалаларига бағишланган халқаро тадбир ташкил этилди.
Мазкур тадбирда Рақобат қўмитаси ҳамда Қўмита ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ходимлари иштирок этдилар.
Тадбир доирасида рақобатни ривожлантириш соҳасидаги замонавий ёндашувлар ва илғор амалиётлар муҳокама қилиниб, 2030 йилгача бўлган давр учун рақобатни ривожлантириш тизимини такомиллаштириш юзасидан тажриба алмашилди. Шунингдек, Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлигига аъзо давлатларнинг рақобат органлари ўртасидаги ҳамкорликни янада кенгайтириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
Мазкур халқаро тадбир Қўмита ва Тадқиқотлар маркази ходимларининг институционал салоҳияти, касбий билим ва кўникмаларини янада ошириш, халқаро ҳамкорлар билан тажриба алмашиш ҳамда истиқболдаги амалий ҳамкорликни мустаҳкамлашга хизмат қилади.

Изучается международный опыт в сфере развития конкуренции
28 мая текущего года Учебно-методическим центром Федеральной антимонопольной службы Российской Федерации в городе Казани было организовано международное мероприятие, посвящённое вопросам развития конкуренции.
В данном мероприятии приняли участие сотрудники Комитета по конкуренции, а также Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по конкуренции.
В рамках мероприятия были обсуждены современные подходы и передовые практики в сфере развития конкуренции, состоялся обмен опытом по вопросам совершенствования системы развития конкуренции на период до 2030 года. Кроме того, особое внимание было уделено вопросам дальнейшего расширения сотрудничества между конкурентными ведомствами государств — участников Содружества Независимых Государств.
Данное международное мероприятие способствует дальнейшему укреплению институционального потенциала, повышению профессиональных знаний и навыков сотрудников Комитета и Центра исследований, обмену опытом с международными партнёрами, а также развитию практического сотрудничества в перспективе.