Халқаро ҳамкорлик алоқалари кенгаймоқда
Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази директори О.Жумаев Германиянинг нуфузли илмий муассасаларидан бири — Макс Планк инновациялар ва рақобат институти (Max Planck Institute for Innovation and Competition) катта илмий ходими доктор Дария Ким ҳамда German Sparkassenstiftung жамғармасининг истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш йўналиши раҳбари Лия Граубергер билан учрашув ўтказди.
Учрашув давомида интеллектуал мулк ҳуқуқи, фармацевтика соҳасидаги тартибга солиш механизмлари, инновациялар иқтисодиёти ҳамда рақобат сиёсати бўйича илмий тадқиқотлар соҳасида ҳамкорлик қилиш истиқболлари муҳокама қилинди.
Томонлар илмий-тадқиқот лойиҳаларини амалга ошириш, тажриба алмашиш ва халқаро экспертлар иштирокида қўшма тадбирлар ташкил этиш масалалари юзасидан фикр алмашдилар.

Расширяются международные связи сотрудничества
Директор Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по конкуренции О.Жумаев провел встречу со старшим научным сотрудником Института инноваций и конкуренции Макса Планка (Max Planck Institute for Innovation and Competition) доктором Дария Ким, а также с руководителем направления по защите прав потребителей фонда German Sparkassenstiftung Лия Граубергер.
В ходе встречи были обсуждены перспективы сотрудничества в сфере научных исследований по вопросам интеллектуальной собственности, механизмов регулирования фармацевтической отрасли, экономики инноваций и конкурентной политики.
Стороны также обменялись мнениями по вопросам реализации совместных научно-исследовательских проектов, обмена опытом и организации совместных мероприятий с участием международных экспертов.