Халқаро ҳамкорлик алоқалари кенгаймоқда
Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази директори О.Жумаев Германиянинг нуфузли илмий муассасаларидан бири — Макс Планк инновациялар ва рақобат институти (Max Planck Institute for Innovation and Competition) катта илмий ходими доктор Дария Ким ҳамда German Sparkassenstiftung жамғармасининг истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш йўналиши раҳбари Лия Граубергер билан учрашув ўтказди.
Учрашув давомида интеллектуал мулк ҳуқуқи, фармацевтика соҳасидаги тартибга солиш механизмлари, инновациялар иқтисодиёти ҳамда рақобат сиёсати бўйича илмий тадқиқотлар соҳасида ҳамкорлик қилиш истиқболлари муҳокама қилинди.
Томонлар илмий-тадқиқот лойиҳаларини амалга ошириш, тажриба алмашиш ва халқаро экспертлар иштирокида қўшма тадбирлар ташкил этиш масалалари юзасидан фикр алмашдилар.

International Cooperation Continues to Expand
O.Jumayev, Director of the Competition Policy and Consumer Rights Research Center under the Competition Committee, held a meeting with Dr. Dariya Kim, Senior Research Fellow at the Max Planck Institute for Innovation and Competition, and Lia Grauberger, Head of Consumer Protection at German Sparkassenstiftung.
During the meeting, the parties discussed prospects for cooperation in research related to intellectual property rights, regulatory mechanisms in the pharmaceutical sector, the economics of innovation, and competition policy.
The participants also exchanged views on the implementation of joint research projects, experience sharing, and the organization of joint events involving international experts.