Давлатимиз раҳбарининг тегишли топшириқлари ижросини таъминлаш ҳамда Фарғона вилоятида қурилиш материаллари саноатини ривожлантириш мақсадида Марказ директори О.Жумаев “MODERNA CERAMIC INDUSTRIES FERGHANA” МЧЖ фаолияти билан яқиндан танишди.
Ташриф давомида корхонанинг замонавий технологиялар асосида ташкил этилган ишлаб чиқариш жараёни, хом ашёни қайта ишлашдан тортиб тайёр маҳсулот ишлаб чиқариш ва сифат назоратигача бўлган барча босқичлар кўздан кечирилди.
Мулоқот чоғида ишлаб чиқариш қувватларини кенгайтириш, экспорт имкониятларини ошиириш ҳамда тадбиркорлар фаолияти учун янада қулай муҳит яратиш масалалари муҳокама қилинди. Шу билан бирга, корхона томонидан билдирилган таклиф ва муаммолар юзасидан фикр алмашилди.
Қайд этилганидек, Марказ томонидан Фарғона вилояти қурилиш материаллари бозори иқтисодий мураккаблик (PCI) методологияси асосида чуқур ўрганилмоқда. Ушбу тадқиқотлар соҳанинг мавжуд салоҳиятини аниқ баҳолаш ва уни янада ривожлантириш бўйича самарали таклифлар ишлаб чиқишга хизмат қилади.
Тадбиркорлик субъектларини қўллаб-қувватлаш ва соҳани изчил ривожлантириш бўйича ишлар давом эттирилади.

Директор Центра О. Жумаев ознакомился с деятельностью ООО «MODERNA CERAMIC INDUSTRIES FERGHANA»
В целях обеспечения исполнения соответствующих поручений Главы государства и развития промышленности строительных материалов в Ферганской области директор Центра О. Жумаев подробно ознакомился с деятельностью ООО «MODERNA CERAMIC INDUSTRIES FERGHANA».
В ходе визита были изучены все этапы производственного процесса предприятия, организованного на основе современных технологий, — от переработки сырья до выпуска готовой продукции и контроля её качества.
Во время встречи были обсуждены вопросы расширения производственных мощностей, увеличения экспортного потенциала и создания более благоприятных условий для деятельности предпринимателей. Также состоялся обмен мнениями по предложениям и проблемным вопросам, обозначенным руководством предприятия.
Как было отмечено, Центр проводит углублённое изучение рынка строительных материалов Ферганской области на основе методологии экономической сложности (PCI). Результаты исследования послужат объективной оценке существующего потенциала отрасли и разработке эффективных предложений по её дальнейшему развитию.
Работа по поддержке субъектов предпринимательства и последовательному развитию отрасли будет продолжена.