Ўзаро ҳамкорлик келишуви имзоланди
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ҳамда Тошкент архитектура-қурилиш университети ўртасида ўзаро ҳамкорлик келишуви имзоланди.
Меморандум доирасида илмий-тадқиқотларни ривожлантириш, инновацион лойиҳаларни амалга ошириш, малакали кадрлар тайёрлаш ҳамда таълим, илм-фан ва амалиёт интеграциясини мустаҳкамлаш бўйича ҳамкорлик йўлга қўйилади.
Учрашув якунида Маркази директори Олимжон Жумаев ва Университет ректори Баҳодир Тўлаганов ўзаро ҳамкорлик тўғрисидаги келишувини имзоладилар. Ушбу келишув қурилиш соҳасида илмий тадқиқотлар самарадорлигини ошириш, инновацион ечимларни амалиётга кенг жорий этиш ҳамда юқори малакали кадрлар тайёрлаш бўйича стратегик ҳамкорликни янги босқичга олиб чиқишга хизмат қилади.

Подписано соглашение о взаимном сотрудничестве
Центр исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по конкуренции и Ташкентский архитектурно-строительный университет подписали соглашение о взаимном сотрудничестве.
В рамках соглашения стороны будут развивать научно-исследовательскую деятельность, реализовывать инновационные проекты, осуществлять подготовку квалифицированных кадров, а также укреплять интеграцию образования, науки и практики.
По итогам встречи директор Центра Олимжон Жумаев и ректор Университета Баходир Тулаганов подписали соглашение о взаимном сотрудничестве. Данное соглашение послужит дальнейшему развитию стратегического партнерства в сфере строительной отрасли, повышению эффективности научных исследований, широкому внедрению инновационных решений в практику и подготовке высококвалифицированных специалистов.