Ўрганиш ишлари давом этмоқда
Навбатдаги ўрганишлар доирасида «Мустақиллик», «Бирлашган» ва «Алишер Навоий» маҳаллаларида ҳудуднинг иқтисодий салоҳияти, тадбиркорликни ривожлантириш ва инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш имкониятлари таҳлил қилинди.
Хусусан, «Алишер Навоий» МФЙ ҳудудида жойлашган, ҳозирда фаолият юритмаётган 9 гектарлик «Agro Hamkor Tomorqa» МЧЖ объектида ўрганиш ишлари олиб борилиб, ундан самарали фойдаланиш ҳамда инвестиция салоҳиятини ишга солиш имкониятлари кўриб чиқилди.
Шунингдек, мазкур маҳалладаги 16-мактаб ҳудудида 0,5 гектар ер майдонида соғломлаштириш марказини барпо этиш бўйича лойиҳани ишлаб чиқиш жараёни ҳам ўрганилди.

Работа по изучению продолжается
В ходе очередного этапа изучений были проанализированы экономический потенциал махаллей «Мустакиллик», «Бирлашган» и «Алишер Навои», а также возможности развития предпринимательства и реализации инвестиционных проектов.
В частности, проведено изучение объекта ООО «Agro Hamkor Tomorqa», расположенного на территории махалли «Алишер Навои» и занимающего площадь 9 гектаров, который в настоящее время не функционирует. Рассмотрены возможности его эффективного использования и реализации инвестиционного потенциала.
Кроме того, изучен ход разработки проекта по строительству оздоровительного центра на земельном участке площадью 0,5 гектара, расположенном на территории школы №16 в данной махалле.