Навбатдаги манзиллар
Ишчи гуруҳининг навбатдаги манзиллари — "Бахмал", "Бешбулоқ", "Зарбдор", "Ишонч", "Мевазор", "Сойибобод", "Тажрибакор", "Ҳамид Олимжон" ва "Юлдуз" маҳаллалари бўлди.
Ўрганишлар давомида маҳаллаларнинг инфратузилмаси, аҳоли мурожаатлари ҳамда тадбиркорликни ривожлантиришга қаратилган таклифлар атрофлича ўрганилди.
Хусусан, "Сойибобод" МФЙда тикувчилик цехини ташкил этиш бўйича тадбиркорнинг имтиёзли кредит олиш масаласи ўрганилди ҳамда аҳоли томонидан Янги қишлоқ кўчасининг 4 км қисмини асфальтлаш, пиёдалар йўлагини барпо этиш ва ўқувчилар учун автобус (маршрут) қатновини йўлга қўйиш юзасидан билдирилган таклифлар жойига чиққан ҳолда кўриб чиқилди.

Следующие точки изучения
Очередными пунктами выездного изучения рабочей группы стали махалли «Бахмал», «Бешбулок», «Зарбдор», «Ишонч», «Мевазор», «Сойибобод», «Тажрибакор», «Хамид Олимжон» и «Юлдуз».
В ходе изучений детально рассмотрены вопросы развития инфраструктуры махаллей, обращения жителей, а также предложения, направленные на развитие предпринимательства.
В частности, в махалле «Сойибобод» изучен вопрос предоставления льготного кредита предпринимателю для организации швейного цеха. Кроме того, на месте рассмотрены предложения жителей по асфальтированию 4-километрового участка улицы «Янги кишлок», строительству тротуара и организации автобусного (маршрутного) сообщения для школьников.