"Лойиҳаларни бошқариш усуллари" мавзусида ўқув семинари ташкил этилди
Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ҳамда Германиянинг “German Sparkassenstiftung for International Cooperation” ташкилоти ҳамкорлигида Марказ ходимлари учун "Лойиҳаларни бошқариш усуллари" мавзусида ўқув-амалий семинар ташкил этилди.
Peer-to-Peer Training форматида ўтказилган семинарда лойиҳаларни самарали режалаштириш, бошқариш ва амалга оширишнинг замонавий ёндашувлари муҳокама қилинди.
Иштирокчилар Traditional, Agile ва Hybrid Project Management усулларининг асосий хусусиятларини ўрганиб, уларни турли лойиҳаларда қўллаш жиҳатларини муҳокама қилдилар.
Семинар замонавий лойиҳа бошқаруви усулларини амалиётда қўллаш кўникмаларини ривожлантириш ҳамда ходимларнинг профессионал компетенцияларини оширишга хизмат қилди.

A training and practical seminar on “Project Management Methods” was organized for the employees of the Competition Policy and Consumer Rights Research Center in cooperation with the German organization German Sparkassenstiftung for International Cooperation.
Held in a Peer-to-Peer Training format, the seminar focused on modern approaches to effective project planning, management, and implementation.
Participants explored the key features of Traditional, Agile, and Hybrid Project Management methods and discussed practical aspects of applying them to various projects.
The seminar contributed to developing practical skills in applying modern project management methods and enhancing the professional competencies of the Center’s employees.