7 Сентябрь 2026 13:10 10 Чоп этиш
Raqobat qo‘mitasi huzuridagi Raqobat siyosati va iste’molchilar huquqlari tadqiqotlari markazi tomonidan Garvard universitetining Iqtisodiy murakkablik indeksi metodologiyasi hammuallifi, professor Sezar Hidalgo ishtirokida onlayn o‘quv trening tashkil etilmoqda.
Mavzu: “Mahalliy sanoat salohiyatini mustahkamlash, kichik va o‘rta biznesni rivojlantirish hamda eksport raqobatbardoshligini oshirish”
9-sentabr, 2026-yil
14:00–16:00 — trening davomiyligi 2 soat
Onlayn treningga qo‘shilish uchun havola: https://us06web.zoom.us/j/89344426131
Mavzuga qiziquvchi davlat tashkilotlari vakillari, professor-o‘qituvchilar, tadqiqotchilar, tadbirkorlar va soha mutaxassislarini onlayn treningda ishtirok etishga taklif qilamiz.

Онлайн-тренинг с участием профессора Сезара Идальго
Центр исследований конкурентной политики и защиты прав потребителей при Комитете по конкуренции организует онлайн-тренинг с участием профессора Сезара Идальго — соавтора методологии Индекса экономической сложности (Economic Complexity Index) Гарвардского университета.
Тема: «Укрепление местного промышленного потенциала, развитие малого и среднего бизнеса и повышение экспортной конкурентоспособности»
9 сентября 2026 года
14:00–16:00 — продолжительность тренинга 2 часа
Ссылка для подключения к онлайн-тренингу: https://us06web.zoom.us/j/89344426131
Приглашаем представителей государственных организаций, профессорско-преподавательский состав, исследователей, предпринимателей и отраслевых специалистов, заинтересованных в данной теме, принять участие в онлайн-тренинге.