Марказнинг бош илмий ходими “Эл-Юрт умиди” дастури стипендианти бўлди
Мирзаева Мухайё Дильшод қизи, Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси ҳузуридаги Марказнинг бош илмий ходими,  “Давлат ва жамият бошқаруви: ҳуқуқ йўналиши” бўйича “Эл-Юрт умиди” давлат дастури стипендианти бўлгани ҳақида мамнуният билан маълум қиламиз.
Президентимизнинг ташаббуси билан ташкил этилган “Эл-Юрт умиди” дастури чет элда ўқиш ва стажировка ўташ орқали мамлакатимиз тараққиёти учун илғор халқаро тажрибани жорий этиш имкониятини яратади.
Мирзаева Мухайё Дильшод қизи давлат бошқаруви ва ҳуқуқий ислоҳотлар соҳасидаги тадқиқотларга эътибор қаратиб, самарали қонунчилик базасини шакллантириш ва иқтисодиётнинг рақобатбардошлигини оширишга ҳисса қўшади.
“Эл-Юрт умиди” дастури стипендиясига эга бўлиш профессионал ўсиш ва Ўзбекистон Республикаси тараққиёти учун муҳим стратегик ташаббусларни амалга оширишга қўшилган муҳим қадамдир.

Главный научный сотрудник Центра стал стипендиатом программы «Эл-Юрт Умиди»
Мы рады сообщить, что Мирзаева Мухайё, главный научный сотрудник Центра, стала стипендиатом государственной программы «Эл-юрт умиди» по направлению «Управление государством и обществом: правовое направление».
Программа «Эл-Юрт Умиди», созданная по инициативе нашего Президента, создает возможность внедрения передового международного опыта для развития нашей страны посредством обучения и стажировок за рубежом.
Мирзаева Мухайё специализируется на исследованиях в области государственного управления и правовых реформ, способствуя формированию эффективной законодательной базы и повышению конкурентоспособности экономики.
Получение стипендии программы «Эл-юрт умиди» — важный шаг на пути к профессиональному росту и реализации важных стратегических инициатив по развитию Республики Узбекистан.