Марказнинг бош илмий ходими “Эл-Юрт умиди” дастури стипендианти бўлди
Мирзаева Мухайё Дильшод қизи, Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси ҳузуридаги Марказнинг бош илмий ходими,  “Давлат ва жамият бошқаруви: ҳуқуқ йўналиши” бўйича “Эл-Юрт умиди” давлат дастури стипендианти бўлгани ҳақида мамнуният билан маълум қиламиз.
Президентимизнинг ташаббуси билан ташкил этилган “Эл-Юрт умиди” дастури чет элда ўқиш ва стажировка ўташ орқали мамлакатимиз тараққиёти учун илғор халқаро тажрибани жорий этиш имкониятини яратади.
Мирзаева Мухайё Дильшод қизи давлат бошқаруви ва ҳуқуқий ислоҳотлар соҳасидаги тадқиқотларга эътибор қаратиб, самарали қонунчилик базасини шакллантириш ва иқтисодиётнинг рақобатбардошлигини оширишга ҳисса қўшади.
“Эл-Юрт умиди” дастури стипендиясига эга бўлиш профессионал ўсиш ва Ўзбекистон Республикаси тараққиёти учун муҳим стратегик ташаббусларни амалга оширишга қўшилган муҳим қадамдир.

The Center's Chief Researcher became a grant-recipient of the El-Yurt Umidi Program
We are pleased to announce that Mirzaeva Mukhayo, the Center's chief researcher, became a scholarship recipient of the state program "El-Yurt Umidi" in the direction of "Government and governance: legal direction".
The "El-Yurt Umidi" program, created at the initiative of our President, creates an opportunity to introduce advanced international experience for the development of our country through training and internships abroad.
Mirzaeva Mukhayo specializes in research in the field of public administration and legal reforms, contributing to the formation of an effective legislative framework and increasing the competitiveness of the economy.
Receiving a scholarship from the "El-Yurt Umidi" program is an important step towards professional growth and the implementation of important strategic initiatives for the development of the Republic of Uzbekistan.