2025 йил 10–11 октябрь кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтадиган Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ва BRICS Рақобат сиёсати Маркази билан ҳамкорликда “Платформалар иқтисодиёти: рақобат қонунчилиги ва рақамли платформаларнинг бозор ҳукмронлиги” мавзусида халқаро конференция ўз ишини бошлади.
10 Октябрь 2025 09:30 1156 Чоп этиш
Халқаро конференция Буюк Британия, Италия, Швейцария, Туркия, Россия, Хитой, Бразилия, Грузия, Миср, Ҳиндистон, Белорус ва Қозоғистон давлатларининг монополияга қарши давлат органлари , рақамли бозорларни тартибга солиш бўйича регуляторлар ва илмий-тадқиқот марказлари вакиллари, халқаро ташкилотларнинг етакчи экспертлари ва рақамли платформалар вакиллари иштирок этмоқда.

10-11 октября 2025 года в городе Ташкенте начала свою работу международная конференция на тему «Платформенная экономика: законодательство о конкуренции и рыночная власть цифровых платформ» организованный Центром исследований конкурентной политики и защиты прав потребителей при Комитет по конкуренции совместно с Центром конкурентной политики БРИКС.
10 Октября 2025 09:30 723 Распечатать
На конференции участвуют представителей государственных антимонопольных органов и регуляторов по регулированию цифровых рынков из Великобритании, Италии, Швейцарии, Турции, России, Китая, Бразилии, Грузии, Египта, Индии, Беларуси и Казахстана, а также представителей научно-исследовательских центров, ведущих экспертов международных организаций и представителей цифровых платформ.