2025 йил 10–11 октябрь кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтадиган Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ва BRICS Рақобат сиёсати Маркази билан ҳамкорликда “Платформалар иқтисодиёти: рақобат қонунчилиги ва рақамли платформаларнинг бозор ҳукмронлиги” мавзусида халқаро конференция ўз ишини бошлади.
10 Октябрь 2025 09:30 1156 Чоп этиш
Халқаро конференция Буюк Британия, Италия, Швейцария, Туркия, Россия, Хитой, Бразилия, Грузия, Миср, Ҳиндистон, Белорус ва Қозоғистон давлатларининг монополияга қарши давлат органлари , рақамли бозорларни тартибга солиш бўйича регуляторлар ва илмий-тадқиқот марказлари вакиллари, халқаро ташкилотларнинг етакчи экспертлари ва рақамли платформалар вакиллари иштирок этмоқда.

On October 10–11, 2025, an international conference titled “Platform Economy: Competition Law and Market Power of Digital Platforms” commenced in Tashkent, organized by the Competition Policy and Consumer Rights Research Center under the Competition Committee in cooperation with the BRICS Competition Policy Center.
10 October 2025 09:30 917 Print
The international conference is attended to bring together representatives of antimonopoly authorities, digital market regulators, and research institutions from the United Kingdom, Italy, Switzerland, Turkiye, Russia, China, Brazil, Georgia, Egypt, India, Belorus and Kazakhstan, as well as leading experts from international organizations and representatives of digital platforms.